Poštovani roditelji budućih učenika 1. razreda,

Školski obveznici za upis u prvi razred za šk.god. 2024./25. su djeca koja do 1.travnja 2024. godine navrše 6 godina.

Upisno područje Osnovne škole Prečko čine ulice:

Beethovenova ul., Brešćenskoga put, Cenkovečka ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Vrbani osim broja 48 koji je u upisnom području OŠ Alojzija Stepinca) Cenkovečki odvojak, Dekanići, Domašinečka ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Vrbani), Horvaćanska cesta od 166 do 178, Jarnovićeva ul. od 1 do 11 i od 2 do 72, Komarevska ul., Kormanići, Odakova ul., Petrovaradinska ul., Prečko (zajedničko upisno područje s OŠ Nikole Tesle), Sibeliusova ul., Štefanićeva ul., Tijardovićeva ul. od 1 do 20, Tucmani, Ul. Bedricha Smetane, Ul. Božidara Kunca, Ul. Branimira Sakača, Ul. Ivana Matetića Ronjgova od 1 do 7 i od 2 do 8, Ul. Josipa Hatzea, Vratečka ul., Ul. Lovre Matačića, Ul. Marijane Radev, Vrbani (zajedničko upisno područje s OŠ Vrbani), Vrbje od 2 do 28 i od 1 do 29, Vrbje odvojak, Vunarići (zajedničko upisno područje s OŠ Nikole Tesle), Zagrebačka avenija kbr. 9.

Prijave za termin utvrđivanja psihofizičke zrelosti djeteta za polazak u 1. razred osnovne škole biti će od otvorene o putem aplikacije Terminko  od 6. 3. 2024. za školu, a za doktoricu, Mirna Đanić Kojić, dr. med.,spec. školske medicine, su otvorene.

Termin razgovora u školi prijavljujete neovisno o liječničkom pregledu (svejedno je što ćete s djetetom prije obaviti, liječnički pregled ili razgovor u školi).

Uz aplikaciju će biti obavijesti kao i potrebna upisna dokumentacija koju ćete moći  dostaviti i osobno i na e mail upisi@os-precko-zg.skole.hr  (upisi.os.precko@gmail.com).

Prilikom prijave, roditelji djece sa zajedničkog upisnog područja Osnovne škole Nikole Tesle, te Osnovne škole Vrbani, mogu izabrati školu u koju žele upisati dijete, u dogovoru sa stručnom službom. Također se mogu prijaviti i za utvrđivanje zrelosti za polazak djeteta kod liječnice koja je nadležna za upisno područje željene škole

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta/učenika za upis u 1. razred za školsku godinu 2024./2025. u Osnovnoj školi Prečko je od 15. 4.2024. godine do 15. 6. 2024. godine. Povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i procjene zrelosti za upis u 1. razred osnovne škole u školi provode pedagog, socijalni pedagog, logoped  i učiteljica razredne nastave. Procjena zrelosti djeteta za upis u 1. razred u školi traje oko 30 min. U okviru procjene obavlja se i kratak razgovor s roditeljem/starateljem djeteta.

Za upis djeteta u prvi razred potrebno je donijeti kopiju rodnog lista/izvod iz matice rođenih. Ako je dijete bilo u tretmanu psihologa, defektologa, logopeda, potrebno donijeti i sva mišljenja i nalaze, kao i relevantnu liječničku dokumentaciju, ako dijete boluje od bolesti koja može uticati na usvajanje odgojno-obrazovnih sadržaja.

Upis u 1. razred termini odgode 17.4.

Autor: web admin, 18. 3. 2024. 16:32

Poštovani roditelji,

s obzirom da će se parlamentarni održati 17. 4. 2024. godine, i to će biti neradni dan, termini za razgovor u školi na taj dan se otkazuju.
Novi termini biti će uskoro otvoreni putem aplikacije Terminko.

Roditeljski sastanak smo odradili

Autor: web admin, 5. 3. 2024. 12:36

Roditeljski sastanak za roditelje budućih prvašića OŠ Prečko

održan je 14.3.2024. (četvrtak) u 18,00 sati prostoru škole, na adresi Dekanići 6.

Na sastanku su školska liječnica, dr. med. Mirna Đanić Kojić, i stručna suradnica pedagoginja Katarina Jajčinović Hrastovski, dipl.pedagog,   uputili roditelje budućih prvašića u proceduru upisa u prvi razred.

Drago nam je što ste bili s nama !

Ravnateljica :

mr. sc. Jadranka Oštarčević