Vjeronauk

Bartulović Perica

vjeroučiteljica

vjeroučitelj

Katolički vjeronauk u osnovnoj školi

Svrha nastave katoličkog vjeronauka u osnovnoj školi je skladno i sustavno povezivanje Božje objave i tradicije Crkve s iskustvom učenika kako bi se ostvarilo upoznavanje katoličke vjere. Opći ciljevi katoličkog vjeronauka u osnovnoj školi vezani su uz otkrivanje najdubljeg smisla ljudskog života, izgradnju i ostvarivanje ljudske i vjerničke osobnosti, te razvijanje savjesti kako bi se odgovorno odnosili prema sebi, drugima i prema društvu. Ciljevi su vezani i uz spoznaju i stav o Božjoj dobroti te o prihvaćanju Isusa Krista kao spasitelja. Katolički vjeronauk u školi također uči o povijesti i razvoju Katoličke crkve. Nadalje, uči o uzajamnom poštovanju prema drugima te na taj način učenici stječu sposobnost prevladavanja sukoba i nerazumijevanja. Vrlo je važno upoznati djecu i s njihovom ulogom u obiteljskom životu, oduprijeti se negativnim životnim iskustvima te razvijati duhovne, komunikacijske i stvaralačke sposobnosti pojedinca...
(Hrvastska biskupska konferencija i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, 2006).

KORISNI LINKOVI:

mak - Mali Koncil - katolički časopis za djecu i mlade