Mali humanitarci je izvannastavna aktivnosti koja za cilj ima senzibilizirati učenike za humanitarne i karitativne aktivnosti u zajednici te pomaganje potrebitima. Učenici imaju mogućnost uključiti se u humanitarne i karitativne aktivnosti koje sami organiziraju unutar škole ili u organizaciji lokalnih, regionalnih i nacionalnih humanitarnih i karitativnih organizacija. Aktivnost je vezana uz kurikulum Katoličkog vjeronauka, a u njoj mogu sudjelovati svi zainteresirani učenici, ali i učitelji OŠ Prečko.

Provedba aktivnosti organizira se ovisno o inicijativama i dogovoru, a termini u kojima se aktivnosti organiziraju su:

- ponedjeljak, 12.15-13 sati (5. i 7. razredi ujutro);

- utorak, 11.25-12.10 sati (5. i 7. razredi popodne).

Voditelj izvannastavne aktivnosti je vjeroučitelj Igor Herceg.