eTwinning je mreža za suradnju učitelja i učenika diljem Europe putem European School Education platform - ESEP.
Predstavlja sigurno okruženje za organizaciju međusobne suradnje, istraživanje, provođenje projekata koji su kreirani od strane učitelja, razvijanje međusobnog poštovanja i učenje vještina za 21. stoljeće. Erasmus+ projekt naše škole Open Future Mind koji je sufinaciran sredstvima EU potaknuo je nove eTwinning projekte. Međunarodni i nacionalni eTwinning projekti postali su dio naše škole čime smo obogatili našu nastavu, izvannastavne aktivnosti, povećali broj projekata i privukli veliki broj učitelja i učenika u zanimljive aktivnosti i projekte.
Osnovna škola Prečko dobitnica je europskog priznanja eTwinning škola za školsku godinu 2021./2022. , 2022./2023. i 2023./2024.

eTwinning : Učimo kroz video konferencije 3a i 3.b, OŠ Horvati i OŠ Prečko

Autor: Nina Knežević, 2. 2. 2021.

Od 1. razreda  učenici  OŠ Horvati  surađuju, uče i istražuju putem video konferencija. Suradnja ostvarena i putem eTwinning platforme, a ostavrena i kao međunarodna suradnja u učenju.

Učenici 3.b i 3.a razreda OŠ Horvati i OŠ Prečko će koristeći videokonferencije svakodnevno računati, čitati i istraživati tijekom zajedničih nastavnih sati. Tijekom videokonferencija koje će obuhvatiti sve nastavne predmete učenici će korištenjem informatičko-komunikacijske tehnologije razvijati digitalne, jezične, prezentacijske i ostale vještine. Ostvarit će interakciju između oba odjela te novu suradnju s odjelima koji će se možebitno priključiti. Učenici  će koristeći videokonferencije svakodnevno računati, čitati i istraživati tijekom zajedničkih nastavnih sati. Tijekom videokonferencija koje će obuhvatiti sve nastavne predmete učenici će korištenjem informatičko-komunikacijske tehnologije razvijati digitalne, jezične, prezentacijske i ostale vještine. Ostvarit će interakciju između oba odjela te novu suradnju s odjelima koji će se možebitno priključiti.

Suradnja se nastavlja i ove šk. god. 2020./2021.godine.