Glagomatika

Autor: Ivana Muić, 3. 5. 2024.

Članice Glagoljaške skupine i ove su se godine natjecale u prepoznavanju i zbrajanju brojeva napisanih glagoljicom na online NATJECANJU GLAGOMATIKA. Održana su tri kvalifikacijska natjecanja (21. studenog 2023., 15.veljače 2024. i 25.travnja 2024.). Natjecale su se u kategoriji VEDI koja uključuje učenike od petog do osmog razreda osnovne škole iz cijele Hrvatske. Učenice su postigle zapažene rezultate, a posebno učenica šestog razreda Nina Barišić koja je u sva tri natjecanja bila među deset najboljih (5., 6. i 7. mjesto). Po deset najboljih iz svake kategorije natjecanja pozvano je na Završno natjecanje Glagomatike koje će se održati 4. lipnja u Karlovcu u frankopanskom kaštelu Dubovac. Organizator završnog natjecanja uživo je Družba čuvara baštine Frankopani čiji je član i autor igre gospodin Tomislav Beronić.

Čestitamo Nini i njezinoj mentorici prof. Paulini Vismeg Ivšinović na postignutom izvrsnom rezultatu i želimo im puno uspjeha na sljedećem nivou natjecanja!