> Projekti

VRŠNJACI IZ KVARTA

Autor: Marijana Vrančić, 20. 11. 2017.

VRŠNJACI IZ KVARTA

O PROJEKTU:

Projekt je zamišljen kao suradnja unutar lokalne zajednice, odnosno suradnja učenika susjednih škola u naselju s ciljem razvijanja i jačanja životnih vještina.
Učenici će upoznati svoje vršnjake iz naselja i kroz međusobne posjete, zajedničke aktivnosti, igru i druženja ojačati svijest o važnosti kvalitetnog suživota, očuvanja naselja u kojem živimo i međusobnog pomaganja. Aktivnosti su usklađene s kurikulumskim sadržajima za drugi razred.

CILJEVI:

Osnovni cilj projekta je upoznati vršnjake iz kvarta i zajedno surađivati u usvajanju nastavnih sadržaja kroz igru i druženja te razvijanje i jačanje životnih vještina.
Ostvarivanje međusobne suradnje izvršavanjem dogovorenih zadataka učenika 2. razreda OŠ Prečko i OŠ Nikole Tesle u skladu s nastavnim planom i programom.

TIJEK AKTIVNOSTI:

Različitim mjesečnim aktivnostima učenici će moći razvijati socijalne vještine, komunikaciju, samostalnost, međusobno uvažavanje, prihvaćanje različitosti.
Rujan: Upoznavanje - na čaju u OŠ Prečko
Listopad: Jesen u zavičaju
Studeni: Naše mjesto
Prosinac: Blagdani: Božićne i novogodišnje čestitke
Siječanj: Snalaženje u vremenu: Razredni kalendar 2018.
Veljača: Dijete i zdravlje - zdrava prehrana
Ožujak: Dan voda: druženje uz Savu
Travanj: Dan planeta Zemlje – Stablo prijateljstva
Svibanj: Promet - Tramvajem na sportski susret
Lipanj: Videokonferencija
Učenici će tijekom projekta stavljati svoje uratke na Twinspace koristeći pri tome razne web alate. Organizirat ćemo nekoliko međusobnih posjeta između škola te druženja u naselju i njegovoj okolici.

OČEKIVANI REZULTATI

Učenici će steći nova poznanstva i prijateljstva među vršnjacima u svom naselju.
Međusobno će si predstaviti dijelove naselja u kojima se nalaze škole te će se tako moći bolje snalaziti u samom naselju i oko njega. Pri dolasku na međusobna druženja primjenjivat će znanja iz prometne kulture te uočavati promjene okoliša u naselju kroz godišnja doba. Ojačat će samopouzdanje međusobnim prezentiranjem svojih istraživanja po zadanim mjesečnim temama te naučiti koristiti nove web alate u komunikaciji.
Uspješnije će primjenjivati vještine slušanja i govorenja, tolerancije, uvažavanja različitosti, međusobne komunikacije i suradnje. Razvijat će osviještenost o važnosti ekološkog očuvanja svoga naselja te njegovanju tradicionalnih običaja vezanih uz blagdane. Međusobnom suradnjom postavit će temelje za cjeloživotno druženje i kvalitetan suživot u svom naselju.

1. AKTIVNOST: UPOZNAVANJE - NA ČAJU U OŠ PREČKO

Projekti OŠ Prečko