KUHARICA ZDRAVIH RECEPATA

Učenici 2. c razreda OŠ Prečko sudjelovali su u projektu Školske knjige NEK' TI EDUKACIJA BUDE INSPIRACIJA te su izradili Kuharicu zdravih recepata.

Na satu Prirode i društva razgovarali smo o zdravoj prehrani te smo sat započeli zdravim doručkom tj. smoothijem. Učenici su za zadaću tj. projekt morali prikupiti zdrave recepte te su ih donijeli u školu.

Na satu Hrvatskog jezika učenici su prepisivali recepte velikim i malim formalnim slovima. Učenici su na taj način vježbali rukopis i grafomotoriku. Prilikom prepisivanja recepata učenici su morali paziti na: veliko početno slovo na početku rečenice, riječi koje u sebi sadrže glasove č/ć/ije/je, kratice za mjerne jedinice, kako pravilno rastaviti riječ na kraju retka te poštovati rečenični znak na kraju rečenice ., ? i !).

Na satu Likovne kulture učenici su izrađivali naslovnu stranicu Kuharice zdravih recepata.

CILJ PROJEKTA:

• shvatiti važnost učenja u osobnom i profesionalnom razvoju

• razvijati zdrave pehrambene navike

AKTIVNOST ZA UČENIKE:

• prikupljanje zdravih recepata kod kuće te prepisivanje istih u školi

REZULTAT:

• izrada razredne kuharice u digitalnom obliku (Book Creator) i u tiskanom obliku (print u boji)

IZRADA RAZREDNE KUHARICE

OSTVARENI ODGOJNO – OBRAZOVNI ISHODI:

OŠ  PID A.2.1. Učenik uspoređuje organiziranost u prirodi i objašnjava važnost organiziranosti.

OŠ PID B.2.1. Učenik objašnjava važnost odgovornoga odnosa čovjeka prema sebi i prirodi.

OŠ PID C.2.2. Učenik raspravlja o ulozi i utjecaju pravila, prava i dužnosti na zajednicu te važnosti odgovornoga ponašanja.

ODGOJNO-OBRAZOVNA OČEKIVANJA MEĐUPREDMETNIH TEMA I SUODNOSI S OSTALIM PREDMETIMA

zdravlje A.1.2. Razlikuje osnove pravilne od nepravilne prehrane i opisuje važnost tjelesne aktivnosti.

zdravlje B.1.3.B Opisuje i nabraja aktivnosti koje doprinose osobnome razvoju.

osr A.1.1. Razvija sliku o sebi.

osr A.1.2. Upravlja emocijama i ponašanjem.

osr C.1.3. Pridonosi skupini.

goo C.1.1. Sudjeluje u zajedničkom radu u razredu.

ikt A.1.1. Učenik uz pomoć učitelja odabire odgovarajuću digitalnu tehnologiju za obavljanje jednostavnih zadataka.

ikt A.1.2. Učenik se uz pomoć učitelja koristi odabranim uređajima i programima.

uku A.1.1. Učenik uz pomoć učitelja traži nove informacije iz različitih izvora i uspješno ih primjenjuje pri rješavanju problema.

uku A.1.3. Učenik spontano i kreativno oblikuje i izražava svoje misli i osjećaje pri učenju i rješavanju problema.

uku A.1.4. Učenik oblikuje i izražava svoje misli i osjećaje.

uku B.1.2. Na poticaj i uz pomoć učitelja prati svoje učenje.

uku D.1.2. Učenik ostvaruje dobru komunikaciju s drugima, uspješno surađuje u različitim situacijama i spreman je zatražiti i ponuditi pomoć.

OSTVARENI ODGOJNO – OBRAZOVNI ISHODI:

OŠ HJ A.2.1. Učenik razgovara i govori u skladu s temom iz svakodnevnoga života i poštuje pravila uljudnoga ophođenja.

- pažljivo i uljudno sluša sugovornika ne prekidajući ga u govorenju

- točno izgovara sve glasove u riječima

- točno intonira izjavnu, upitnu i uskličnu rečenicu

OŠ HJ A.2.4. Učenik piše školskim rukopisnim pismom slova, riječi i kratke rečenice u skladu s jezičnim razvojem.

- piše velika i mala slova školskim rukopisnim pismom

- povezuje slova u cjelovitu riječ, riječ u rečenicu pišući školskim rukopisnim pismom

- prepisuje riječi i rečenice rukopisnim slovima

- samostalno piše riječi i rečenice naučenim rukopisnim slovima

- razlikuje pojam glas, slovo, slog, riječ

- piše ogledne i česte riječi u kojima su glasovi č, ć, dž, đ, ije/je/e/i

osr B.1.2. Razvija komunikacijske kompetencije.

Naš trud i rad prepoznali su i roditelji te je jedan od roditelja isprintao u boji i uvezao za sve učenike našu Kuharicu zdravih recepata. smiley

Priloženi dokumenti:
IMG_20210329_115432.jpg (3.62 MB)

objavio: Marijana Vlajčić   datum: 29. 4. 2021.