Međunarodni eTwinning projekt: Let´s STEM

Međunarodni eTwinning projekt: L´s STEM

Let’s  STEM međunarodni je eTwinning projekt u koji su ove godine uključeni učenici prvih razreda.

Na zanimljiv način učenici će se upoznati s četiri STEM područja: znanost, tehnologija, inženjering  i matematika. Tako ćemo ove godine biti pravi mali znanstvenici. Iz svakog pojedinog područja, tijekom godine bit će više aktivnosti (izvođenje pokusa, programiranje bez računala, projektiranje, osmišljavanje i izvođenje matematičkih igara…). Aktivnosti će biti predstavljene drugim projektnim partnerima  putem eTwinning portala i putem videokonferencija.

Kao završnu aktivnost, svaki će razred pripremiti STEM BOX - kutiju iznenađenja s osmišljenim STEM aktivnostima. S barem jednim projektnim partnerom izmijenit ćemo STEM BOX.

Let’s STEM projektom učenici će stjecati osnovne kompetencije za cjeloživotno učenje, kreativnost, inovacije, kritičko razmišljanje, inicijativu, poduzetništvo, odgovornost, preciznost, strpljenje i  usredotočenost na rješavanje problema. Učenici će naučiti da je znanost dio njihovog svakodnevnog života.

Započeli smo s prvim projektnim aktivnostima. Kodirali smo bez računala. Vježbali smo koncentraciju, pažnju, razmišljanje, zaključivanje, a bome i strpljenje...

objavio: Marijana Vrančić   datum: 21. 1. 2021.