Školski pjevački zbor

6. i 8. razredi prije podne: srijedom u 12,15 i 13,15

Razredi:

5. - 8. razredi

Repertoar školskog pjevačkog zbora sadrži umjetničke, tradicijske i popularne pjesme koje se uče po sluhu. Pjevanje pjesama temelji se na stjecanju navike lijepog i izražajnog pjevanja.

Aktivnim pjevanjem važno je kod učenika razviti smisao za ljepotu tona i logičnost glazbene fraze, smisao za sadržajno izgovorenu riječ te međusobni intenzivni kontakt. U pjevačkom odgoju istodobno se mora posvetiti pažnja tehničkom, glazbenom i emocionalnom usavršavanju, a osim lijepog pjevanja, važno je istaknuti i tekst pjesme. On nam je potreban kao priopćenje i način međusobne komunikacije te komunikacije sa slušateljima. Pravilnim njegovanjem glasa i pjevanja možemo mnogo snažnije istaknuti osjećaje te kod slušatelja ili učenika izazvati mnogo snažniji efekt nego bilo kojim glazbalom.

Aktualnosti...