Dramsko-recitatorska grupa

Milana Kosanović, dipl. učiteljica RN s PID
(2. razredi)

Termin održavanja:

Srijeda 11:25 - 12:10 (smjena 5. i 7.r.) 3.r.
Petak   11:25 - 12:10 (smjena 6. i 8.r.) ⇒ 3.r.

Utorak 11:25 - 13:00 ⇒ 2.r.

Razredi:

2. i 3. razredi

Dramsko-recitatorska grupa postoji niz godina. Uglavnom smo nastupali na školskim priredbama. Kroz igru učimo kako izraziti osjećaje riječju, pokretom, gestom, mimikom... Upoznajemo se s pojmovima gluma, scenski pokret, scenski prostor, kazalište, pozornica. Učimo ostvariti vrednote govorenog jezika u izražajnom recitiranju i čitanju odabranih književnih predložaka. Uvježbavamo igrokaze i pripremamo se za sudjelovanje na školskim priredbama i Lidranu.

Ove smo školske godine, treći razredi, ostvarili zapažen uspjeh na županijskom Lidranu gdje  smo se predstavili igrokazom "Lav i miš" u Gradskom kazalištu Vidra (prilagodba istoimene Ezopove basne). Stekli smo vrijedno iskustvo igranja na kazališnoj pozornici, pred publikom. Svidjelo nam se! Nastavljamo s igrom!

A mi drugašići, pokušali smo se natjecati za Lidrano s igrokazom "Jesenja garderoba." Nažalost, u jakoj konkurenciji, nismo uspjeli, no nismo se obeshrabrili. Dalje vrijedno uvježbavamo naše recitacije i igrokaze te se nadamo da ćemo sljedeće godine imati više sreće.

Učenici  s veseljem  sudjeluju u svim aktivnostima te svojom maštom i kreativnošću doprinose ugodnoj atmosferi na našim satovima.

Igrokaz Lav i miš - 3. razredi
Voditeljica: Jadranka Ninić-Horvatić