Školska godina 2020./21. međunarodni eTwinning projekt Let´s STEM

Autor: Marijana Vrančić, 21. 1. 2021.

Školska godina 2020.-2021.

Međunarodni projekt: LET´S STEM

O PROJEKTU

U projektu će učenici naučiti da je znanost dio svakodnevnog života. Putem zanimljivih aktivnosti u četiri STEM područja oni će otkrivati tajne oko nas i učiti rješavati probleme.

CILJEVI

Ciljevi ovoga projekta su uključiti učenike u proces učenja koristeći vlastita razmišljanja, kao i tehnike igre. Na zanimljiv i zabavan način učenici će prakticirati aktivnosti koje će podići njihovu motivaciju pri rješavanju problema. Učenici će razvijati kritičko mišljenje, logičko zaključivanje, učiti putem pokušaja i pogrešaka i razvijati praktične radne vještine.

AKTIVNOSTI

Projekt počinje u rujnu, i traje do početka lipnja. Planirane su četiri faze projekta kroz četiri STEM područja. Za svako područje učenicima će biti ponuđeno pet aktivnosti  od kojih će učenici izabrati dvije koje će se različitim alatima i na različite načine predstaviti javnosti i projektnim partnerima; znanost, informatička tehnologija, inženjering, matematika.

ISHODI UČENJA

Učenici će moći osmisliti različite aktivnosti i eksperimente i podijeliti ih s partnerima. Razvit će osnovne kompetencije za cjeloživotno učenje, kreativnost, odgovornost, preciznosti, strpljenje, fokusiranje na rješavanje problema.