Školska godina 2017./18. Nacionalni eTwinning projekt Vršnjaci iz kvarta

Autor: Marijana Vrančić, 21. 1. 2021.

Školska godina 2017.-2018.

VRŠNJACI IZ KVARTA

O PROJEKTU

Projekt je zamišljen kao suradnja s lokalnom zajednicom, odnosno učenicima susjedne škole u naselju s ciljem razvijanja i jačanja životnih vještina.
Kroz međusobnu suradnju, igru i druženja, posjete školama, učenici će upoznati svoje vršnjake iz naselja te zajedničkim aktivnostima ojačati svijest o važnosti očuvanja naselja u kojem živimo s naglaskom na kurikulumske sadržaje za drugi razred.

CILJEVI

Osnovni cijl projekta je upoznati vršnjake iz kvarta i zajedno surađivati u usvajanju nastavnih sadržaja kroz igru i druženja te razvijanje i jačanje životnih vještina.
Ostvarivanje međusobne suradnje izvršavanjem dogovorenih zadataka učenika 2. razreda OŠ Prečko i OŠ Nikole Tesle u skladu s nastavnim planom i programom.

AKTIVNOSTI

Različitim mjesečnim aktivnostima učenici će moći razvijati socijalne vještine,komunikaciju, samostalnost, međusobno uvažavanje, prihvaćanje različitosti.
Rujan: Videokonferencija: upoznavanje
Listopad: Jesen u zavičaju
Studeni: Naše mjesto
Prosinac: Blagdani: Božićne i novogodišnje čestitke
Siječanj: Snalaženje u vremenu: Razredni kalendar 2018.
Veljača: Dijete i zdravlje: zdrava prehrana
Ožujak; Dan voda: druženje uz Savu
Travanj: Dan planeta Zemlje-Prijateljsko stablo
Svibanj: Promet -Tramvajem na sportski susret
Lipanj: Videokonferencija
Učenici će tijekom projekta stavljati svoje uratke na Twinspace koristeći pri tome razne web alate. Organizirat ćemo nekoliko međusobnih posjeta između škola te druženja u naselju i njegovoj okolici.

ISHODI UČENJA

Učenici će steći nova poznanstva i prijateljstva među vršnjacima u svom naselju.
Međusobno će si predstaviti dijelove naselja u kojima se nalaze škola te će se tako moći bolje snalaziti u samom naselju i oko njega. Pri dolasku na međusobna druženja primjenjivat će znanja iz prometne kulture te uočavati promjene okoliša u naselju kroz godišnja doba Ojačat će samopouzdanje međusobnim prezentiranjem svojih istraživanja po zadanim mjesečnim temama te naučiti koristiti nove web alate u komunikaciji.
Uspješnije će primjenjivati vještine slušanja i govorenja, tolerancije, uvažavanja različitosti, međusobne komunikacije i suradnje. Ekološki će biti osviješteni o važnosti očuvanja svoga naselja te njegovanju tradicionalnih običaja vezanih uz blagdane. Međusobnom suradnjom postavit će temelje za cjeloživotno druženje i kvalitetan život u svom naselju.